Pilates mankšta

IMG 0985sm„Protas sukuria kūną“-  yra pasakęs J. Pilates, jau beveik šimtmetį egzistuojančio pilates metodo sukūrėjas. Todėl pilates dar galime vadinti intelektualia kūno mankšta, kuri padeda įsisąmoninti taisyklingus biomechanikos principus, išmokina protą būti atsakingu už kūną ir jo judesius.


Atliekant pratimus kūnas stiprinamas iš vidaus į išorę: nuo giliausių raumenų grupių, atsakingų už kūno laikyseną, stabilumą, judesio kontrolę, iki didžiausių, atsakingų už judesio atlikimą. Atstatomas balansas tarp raumenų antagonistų, raumenys treniruojami tiek sutraukiant, tiek ištempiant jų skaidulas, taip raumuo nepraranda savo darbingumo, elastingumo, o sąnariai ir stuburas išlaiko savo neutralią būseną, kurioje efektyviausiai prisitaiko prie fizinių apkrovų.

Pratimai gali būti atliekami ant kilimėlio, prižiūrint instruktoriui, kuris kiekvienam pratimui parenka taisyklingą kvėpavimo ritmą, raumenų įsijungimo į darbą seką, stebi jūsų kūno padėtis, jas koreguoja. Taip užtikriname saugią praktiką.

Pratimams taip pat naudojama paties J. Pilates sukurta įranga, kuri paremta ne svoriais, o spyruoklių ir virvių sukurtu laipsnišku pasipriešinimu, kuris leidžia tolygiai paskirstyti apkrovą raumenims, apsaugant lengvai pažeidžiamus sąnarius.

Kiekvienas pratimas pakartojamas ne daug kartų, tačiau susikoncentravus, susitelkus į save, preciziškai ir tiksliai. Tokiu būdu protas išmokinamas būti atsakingu už savo kūną, lavinamas kūno suvokimas, formuojami taisyklingo judėjimo įpročiai, kurie išlieka ir kitose fizinėse veiklose.

 KOKIA PILATES NAUDA?

·         Stiprina žmogaus „jėgos centro“ raumenis: pilvo, apatinės nugaros, klubų, sėdmenų;

·         Pagerina laikyseną, subalansuoja raumenyną;

·         Padeda atsikratyti nugaros skausmų;

·         Sumažina traumų tikimybę;

·         Pagerina fizinį pajėgumą;

·         Pakelia bendrą raumenų tonusą;

·         Stiprina imuninę sistemą;

·         Padidina supratimą apie kūną;

·         Pagerina kraujo apytaką, deguonies pasisavinimą;

·         Nuima įtampą, nuovargį;

·         Taisyklingai paskirsto apkrovą sąnariams, didina jų mobilumą;

·         Padidina gyvybingumą, energijos lygį, koncentraciją;

·         Pagerina lankstumą, pusiausvyrą, koordinaciją.

KAM TINKA PILATES METODAS?

Pilates tinka įvairaus amžiaus ir fizinio pajėgumo žmonėms. 
Tai lanksti ir saugi sistema, kurią galima pritaikyti tiek reabilitacijai, tiek  profesionalaus sportininko meistriškumui pakelti.

PAGRINDINIAI PILATES PRINCIPAI, ATLIEKANT PRATIMUS

Kvėpavimas

Atliekant pilates pratimus, kvėpuojama daugiau  apatinėmis plaučių skiltimis. Įkvėpimo metu plečiami apatiniai šonkauliai į šalis ir nugaros zoną, o iškvėpimo metu suaktyvuojami gilieji pilvo ir mažojo dubens raumenys, kurie suteikia dubeniui ir juosmeniui stabilumą atliekant pratimus. Toks kvėpavimas padeda išvengti įtampos kaklo, pečių ir juosmens zonose, neleidžia pilnai atsipalaiduoti pilvo raumenims, ko pasekoje pratimų metu nugara lieka apsaugota nuo pertempimo. Ramus ir gilus kvėpavimas padeda protui geriau susitelkti ir susikoncentruoti į kiekvieną užduotį, o kraujas geriau aprūpinamas deguonimi.

Dubens padėtys:

Neutrali dubens padėtis (gulint ant nugaros): gaktikaulis ir priekiniai klubakauliai sudaro vieną plokštumą lygiagrečią grindiniui, kryžkaulis aiškiai remiasi į kilimėlį, lieka natūralus juosmeninės nugaros linkis, naudojama uždaroje kinematinėje grandinėje (kai mažiausia dvi susisiekiančios kūno dalys liečiasi su pagrindu).  Tai pati stabiliausia ir optimaliausia padėtis, kurioje kūnas geriausiai susitvarko su įvairiomis apkrovomis.

Įspausta dubens padėtis (gulint ant nugaros): dubuo, įstrižinių pilvo raumenų pagalba, švelniai paduodamas į viršų, gaktikaulis pakyla aukščiau už priekinius klubakaulius, pradingsta juosmeninės nugaros linkis, naudojama atviroje kinematinėje grandinėje, kai mūsų abi kojos pakeltos į orą, siekant užtikrinti torso stabilumą ir apsaugoti nugarą nuo pertempimo.

Šonkaulių padėtis

(gulint ant nugaros): pilvo raumenys tvirtinasi ties apatiniais šonkauliais, todėl siekant jų neatpalaiduoti  ir neprarasti stabilumo atliekant pratimus (ypač įvairius judesius su rankomis),  nugarinės dalies šonkauliai neturi prarasti  kontakto su kilimėliu, o priekiniai šonkauliai  turi likti viename lygyje su priekiniais klubakauliais ir negali pakilti aukštyn.

Menčių stabilizavimas

siekiant apsaugoti sprandą ir kaklą nuo pertempimo atliekant pratimus, mentės turi  išlikti plokščios nugarai, neatsikišti, o tarpumentis - neišsiplėsti ir nesusispausti.

Galvos ir kaklo padėtys

  atliekant pratimus, kaklo slanksteliai dirba vienoje darnoje su nugaros slanksteliais, t.y. korpusui atliekant lenkiamuosius, tiesiamuosius ar sukamuosius judesius, kaklas lenkiasi, tiesiasi ar sukasi tokiu pat laipsniu kaip ir nugara.

Informacija apie svetainę

Visas svetainės turinys priklauso Viešajai įstaigai "Turiningas laisvalaikis". Norint jį panaudoti kitur būtina gauti svetainės administracijos leidimą. Publikuojant šioje svetainėje paskelbtą informaciją yra būtina nurodyti svetainę , kaip informacijos šaltinį su nuoroda į ją. Dėl papildomos informacijos ir sąlygų suderinimo galima kreiptis adresu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. 

store1